Adres
Telefon
Faks
E-posta
İş Bankası
Garanti

WEIDER;

Bilim, İnovasyon ve Kalite

WEIDER markası, vücut geliştirme sporunun efsane isimleri arasında yer alan Joe Weider tarafından kurulmuş olup, 1936’dan bu yana beslenme takviyeleri markaları, spor etkinlikleri, ekipmanları, dergileri ile vücut geliştirme, fitness, sağlık ve aktif yaşam biçimini tüm yönleri ile hem ABD’de hem de dünyada global bir marka olarak sunmaktadır.

Beslenme Bilimleri’nin daha uzun, daha güçlü ve daha sağlıklı bir yaşamın en iyi besin takviyelerini en yenilikçi ve en yüksek kalitede sunan 80 yıllık bir dünya markasıdır. Bugün, WEIDER adı dünya çapında sağlık ve zindelik ile eş anlamlı olarak kullanılmakta ve ürün kalitesini, etkinliğini her şeyden öne koyarak bilgi, ürün ve hizmeti ile 120′ den fazla ülkede satışı yapılmaktadır.

Yüksek Kaliteli Ürünler En İyi Sonuçları Sağlıyor!

1997 yılından itibaren 20 yıldır WEIDER Türkiye, Türkiye genel ve tek yetkili distribütörü Antilop Sportif Gıdalar Ltd. Şti olarak bu amaca hizmet edebilmek adına 20 yılı aşkın süredir kalite, bilim, bilgi, güven ve duyarlılık kavramları üzerine kurulu misyonu korumaya ve uygulamaya çalıştığımızı WEIDER ailesinin bir üyesi olarak belirtmekten gurur duyarız.

Sporcu gıdaları sınıfında değerlendirilen ürünlerimiz spor yapan aktif vücutlar için üretilmiş 5 ana grupta -proteinler, amino asitler, karbonhidratlar, yağ yakıcılar ve performans arttırıcılar- incelenmekte olup, genişleyen bu ürün skalası içerinde müşterilerimizin doğru ürünü kullanma isteğini karşılama ve bilinçlendirme odaklı oluşturulmuş hizmet kalitemizi sunmaktayız.

Saf, Güç ve Etkili Formüle Sahip Ürünler

Siz değerli kullanıcılarımızın hassasiyet gösterdiği helal gıda kavramına sıfır tolerans ile yaklaşmakta domuz, sığır türü hayvanlar, kümes hayvanları vb. içermeyen ürünler ithal ederek vizyonumuzu bu duyarlılıkla sürdürmekteyiz. Ürünlerin tamamının en kaliteli ham maddelerden elde edilmiş ve ürünlerin hiçbir şekilde, biyolojik değeri 0 olan ve metabolizma tarafından kullanılamayan hayvansal kaynaklı (domuz, sığır, kümes hayvanları vb.) ham madde + koruyucu içermemesine dikkat etmekteyiz.

Kişiye özel ürün kullanım ve desteği ile ürün satın alımı öncesi/sonrası ürünleri çok iyi tanıyan gıda mühendislerimiz ile çalışmakta ve ürün kullanımı, beslenme desteği ile her zaman müşterilerimizin yanında olarak, gereken hizmet kalitesini en üst seviyede müşteri hizmetleri servisimiz ile sunmaya devam etmekteyiz.

Ürünlerimizi sunumlarına ve teslimatına son derece önem vermekte ve Türkiye’nin en kaliteli ve hızlı kargo firması UPS kargo ve MNG kargo ile çalışmaktayız.

WEIDER Türkiye olarak sürekli kendimizi yenilemeye ve gelişmeye odaklayarak sektörün hızlı değişimine yön vermekte ve yeni trendleri çok hızlı uygulamaya dikkat ederek müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için daha yüksek hedefler belirlemekteyiz.

WEIDER Türkiye olarak her zaman ürünlerimizin arkasında durarak siz değerli müşterilerimizin güvenini kazanmış, yeni ürün çeşitliliği ve kalitesi ile bu güveni korumaya devam etmekteyiz.

Weider Tarihçe

Joe Weider 1922 yılında doğdu, Kanada’nın Montreal şehrinde büyüdü. 12 yaşında iken 167 cm boyunda ve 52 kg ağırlığında olan Joe Weider, güreş sporuna meraklıydı ama antrenörler kilosuna ve boyuna bakarak başarılı olamayacağına karar vermişlerdi. Joe Weider her ne yaptı ise antrenörler tarafından geri çevrildi, ama umudunu hiç kaybetmedi. Bir gün bir gazete bayisinden kullanılmış iki adet dergi satın aldı, bu dergilerden ağırlık kaldırma konusunda ilham alan Joe Weider kendi yaptığı hurda dambıl setleri ile antrenman yapmaya başladı.

Zayıf vücudu kilo almaya ve kasları yavaş yavaş gelişmeye başlamıştı. İki yıl sonra amatör olarak ilk yarışmasına katıldı ve kendi sıkletinde 32 kg kaldırarak birinci oldu. Joe Weider’ın bu başarısı ve vücudunun fiziksel olarak sürekli gelişmesi kendisine olan öz güvenini artırmıştı. Ağırlık kaldırma ile vücut geliştirme sporu konusunda çok daha fazla bilgi sahibi olması gerektiğini anlamıştı.

O tarihlerde yaşadığı toplumun büyük bir kısmı vücut geliştirme sporunu duymamıştı bile… Bu durum karşısında bir şeyler yapmalıydı…

İnsanları bilgilendirmeli, vücut geliştirme sanatının inceliklerini öğretmeli, bu sporun insan sağlığına olan faydalarını anlatmalı ve mutlu bir hayatın bir parçası olduğunu kanıtlamalıydı. 1942 tarihinden bu güne kadar bir çok sporcu, antrenör ve bilim adamı yetiştirerek bu amacına ulaşan Joe Weider, 75 yıldan beri vücut geliştirme sporunda mükemmelliği elde etmiş üstün bir kişiliktir.

Bu başarıyı elde edinceye kadar yetiştirdiği her insana, antrenman ile beslenme arasındaki karmaşık denklemin nasıl çözüleceğini en yeni bilimsel metodlara dayanarak öğretmiştir ve hepsine eşsiz bir kılavuz olmuştur ve halen bu ünvanını korumaktadır.

Bunun yanında, vücut geliştirme sporu hakkında her zaman şüpheci ve ikna edilmesi oldukça zor olan tıp otoritelerine karşı vücut geliştirme sporunun yaşlanmayı geciktirmede önemli rol oynadığını bilimsel olarak kanıtlayarak ikna edici olmuştur. Dahası temelde ruh ile beden arasında bir ilişki olduğunu bulan psikologlar, Joe Weider’ ın “sağlıklı bir düşünce ve akıl yapısına sahip olmada vücut geliştirme sporu etkin bir faktördür” tezini artık bilimsel bir gerçek olarak kabul etmektedirler.

Joe Weider, farklı ve çok çeşitli spor salonlarında ve daha sonra kendisinin sahibi olduğu vücut geliştirme merkezlerinde 12 yıl süren detaylı ve sporcular üzerinde uygulamalı bilimsel çalışmalar yaparak vücut geliştiriciler ve halterciler ile ilgili toplamda 30 adet teori ve antrenman teknikleri içeren çağımızın en etkili vücut geliştirme antrenmanı sistemlerini geliştirmeyi başarmıştır. Dünya’daki bütün ilgili otoritelerin onayladığı ve tavsiye ettiği Joe Weider’ ın Antrenman Prensipleri vücut geliştirme sporunun temellerini oluşturmaktadır.

0